U bistričkom Karmelu proslavljena sv. Terezija Avilska
Karmelićanke u Mariji Bistrici proslavile su 15. listopada svetkovinu svoje majke i obnoviteljice sv. Terezije Avilske.
Euharistijsko slavlje u samostanskoj crkvi predslavio je o. Zrinko Nikolić, monfortanac, a u koncelebraciji je bio i vlč. Antun Motočić.
U propovijedi o. Zrinko ukratko je prikazao lik sv. Terezije, događaje njezina života koji su je najviše oblikovali, njen hod prema Bogu i naposlijetku ono što je željela prenijeti svojim duhovnim kćerima.
Papa Ivan Pavao II i
„Mogli bismo reći da materinstvo i „u redu milosti“ ima analogne crte s onim što je „u redu prirode“ značajka sjedinjenja majke sa sinom. U tom svjetlu bolje razumijemo zašto je u oporuci Kristovoj na Golgoti novo materinstvo njegove majke bilo izraženo u singularu, u odnosu na jednog čovjeka:“ Evo ti sina!“
Odlučili smo sabrati sve ove materijale i darivati ih Crkvi u Hrvata i u digitalnom obliku. Pobožnosti su izraz štovanja Boga i ljubavi Crkve i pojedinog vjernika prema našem Gospodinu Isusu Kristu, Gospi, anđelima, svecima u skladu s Božjom objavnom, naukom tradicijom Crkve.











